| External Height | 300 mm |
| External Width | 200 mm |
| External Depth | 180mm |
| Body Material | Polycarbonate |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP65 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Key |
| Gland Plate | No |
| Colour | Grey |
| Series | CAB PC |
| External Mounting Type | Bracket |
| Fixing Kit | Yes |
| Internal Mounting Type | Panel |
| IK Rating | IK08 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.