| External Height | 172 mm |
| External Width | 300 mm |
| External Depth | 400mm |
| Body Material | Polycarbonate |
| Transparent Door | Yes |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Quick Release Lock |
| Gland Plate | No |
| Colour | Grey |
| Series | CAB PCQ |
| External Mounting Type | Bracket |
| Fixing Kit | No |
| Internal Mounting Type | Panel |
| IK Rating | IK08 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.