| External Height | 210 mm |
| External Width | 200 mm |
| External Depth | 48mm |
| Body Material | ABS |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP40 |
| Chassis Plate | No |
| Gland Plate | No |
| Colour | White |
| Series | DIATEC |
| External Mounting Type | Knockouts |
| Fixing Kit | No |
| Internal Mounting Type | Panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.