| External Height | 625 mm |
| External Width | 600 mm |
| External Depth | 600mm |
| Body Material | Sheet Steel |
| Transparent Door | Yes |
| Chassis Plate | No |
| Gland Plate | No |
| Colour | Light Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | DK 7507 |
| External Mounting Type | Wall |
| Standards Met | UL |
| Fixing Kit | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.