| External Height | 500 mm |
| External Width | 400 mm |
| External Depth | 200mm |
| Body Material | Polycarbonate |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP65 |
| Chassis Plate | Yes |
| Gland Plate | No |
| Colour | Light Grey |
| RAL Code | RAL 7004 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.