| External Height | 300 mm |
| External Width | 200 mm |
| External Depth | 200mm |
| Body Material | Steel |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP66 |
| Door Lock Type | Single Lock System |
| Colour | Grey |
| RAL Code | RAL 7032 |
| Application | Communication Devices, Controllers, Measurement Instruments |
| For Protection Of | Components and Controls |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.