| External Height | 600 mm |
| External Width | 800 mm |
| External Depth | 300mm |
| Body Material | Steel |
| Transparent Door | Yes |
| IP Rating | IP66 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Triple Lock System |
| Colour | Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | Spacial S3D |
| Fixing Kit | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.