| External Height | 536 mm |
| External Width | 747 mm |
| External Depth | 300mm |
| Body Material | Fibreglass Reinforced Polyester |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP66 |
| Door Lock Type | Double Bar |
| Colour | Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | Thalassa |
| External Mounting Type | Wall |
| Standards Met | IEC 62208 |
| For Protection Of | Multipurpose |
| IK Rating | IK10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.