| Rated Operational Voltage | 230 → 400V |
| Range | Acti 9 |
| Electrical Phase | 3 |
| Series | iC60 |
| Pitch | 9mm |
| Current Rating | 63A |
| Colour | Light Grey |
| For Use With | C40, DT40, DT40 Vigi, iDPN, DT60, DPN Vigi |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.