| Current Rating | 10A |
| Number of Poles | 1P+N |
| Trip Sensitivity | 30mA |
| Range | Acti 9 |
| Circuit Breaker Type | RCBO |
| Series | iC60H |
| Rated AC Voltage | 110V |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Earth Leakage Protection Type | Type A |
| Overall Dimensions | 18 x 77.5 x 110mm |
| Overall Depth | 110mm |
| Tripping Mechanism | Thermal-Magnetic |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 10 kA |
| Overall Length | 18mm |
| Overall Width | 77.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.