| Device Type | Surge Protector |
| Maximum Surge Current | 15kA |
| Voltage Protection Rating | 110 → 230 V dc, 110 → 415V ac |
| Series | Eaton Moeller |
| Electrical Phase | 3 |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Length | 17.5mm |
| Width | 105mm |
| Depth | 45mm |
| Dimensions | 17.5 x 105 x 45mm |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Operating Temperature Range | -5 → +40 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.