| Device Type | Surge Protector |
| Maximum Surge Current | 0.1A |
| Voltage Protection Rating | 440V ac |
| Series | Eaton Moeller |
| Mounting Style | Plug In |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Operating Temperature Range | -5 → +40 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.