| Device Type | Surge Arrestor |
| Maximum Surge Current | 10kA |
| Range | Acti 9 |
| Series | iPRD |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Length | 109.7mm |
| Width | 36mm |
| Depth | 72.1mm |
| Dimensions | 109.7 x 36 x 72.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Operating Temperature Range | -5 → +60 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.