| Device Type | Surge Arrestor |
| Maximum Surge Current | 5kA |
| Range | Acti 9 |
| Series | iPRD |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Length | 94mm |
| Width | 131.5mm |
| Depth | 75.9mm |
| Dimensions | 94 x 131.5 x 75.9mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Operating Temperature Range | -25 → +60 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.