| Device Type | Surge Protector |
| Voltage Protection Rating | 690V ac |
| Range | TeSys |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Length | 107mm |
| Width | 95mm |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 107 x 95 x 25mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +50 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.