| Fuse Size | 5 x 20mm |
| Mounting Style | PCB Mount |
| Clip Material | Bronze |
| Width | 6mm |
| Length | 6.4mm |
| Height | 12mm |
| For Use With | 5 x 20 mm Fuse |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 500V ac/dc |
| Contact Plating | Tin |
| Series | 751 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.