| Fuse Size | 10.3 x 38mm |
| Mounting Style | Screw Mount |
| Fuse Type | Cartridge |
| Clip Material | Silver Plated Copper Alloy |
| Width | 13.8mm |
| Length | 12mm |
| Height | 20.7mm |
| For Use With | 10.3 x 85 mm Fuse |
| Current Rating | 32A |
| Voltage Rating | 1.5kV |
| Contact Plating | Silver |
| Series | CSO |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.