| Fuse Size | 19.1 x 5.1mm |
| Mounting Style | PCB Mount |
| Fuse Type | Blade |
| Clip Material | Brass |
| Width | 3.18mm |
| Length | 6.88mm |
| Height | 11.1mm |
| For Use With | ATC, ATO |
| Contact Plating | Tin |
| Series | WA-MTAB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.