| Anti Vibration | Yes |
| Fuse Holder Type | Rail Mount |
| Fuse Size | Class CC |
| Range | Sentron |
| Current Rating | 30A |
| Voltage Rating | 600V ac |
| Number of Poles | 3P |
| Includes Indicator | No |
| Rail Type | DIN 35 mm |
| Compatible Fuse Sizes | Class CC |
| International Protection Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.