| Current Rating | 20A |
| Fuse Type | Blade |
| Blade Size | Mini |
| Voltage Rating | 32V dc |
| Colour | Yellow |
| Width | 3.8mm |
| Height | 16.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Operating Temperature Range | -55 → +125 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.