| Current Rating | 20A |
| Fuse Type | Blade |
| Blade Size | ATO |
| Voltage Rating | 32V dc |
| Colour | Black |
| Length | 30.5mm |
| Width | 10.2mm |
| Height | 37.1mm |
| Overall Dimensions | 30.5 x 10.2 x 37.1mm |
| Series | 155 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.