| Current Rating | 1.5A |
| Voltage Rating | 32V |
| Fuse Speed | F |
| Body Length | 1mm |
| Body Width | 0.55mm |
| Body Height | 0.4mm |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 50 A |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Terminal Material | Nickel |
| Dimensions | 1 x 0.55 x 0.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.