| Current Rating | 2A |
| Voltage Rating | 250V |
| Body Material | Ceramic Tube Non Transparent |
| Body Length | 10.1mm |
| Body Width | 3.1mm |
| Body Height | 3.1mm |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 50 A @ 250 V ac |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.