| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 63V |
| Fuse Speed | Fast Acting |
| Body Material | Ceramic |
| Body Length | 3.1mm |
| Body Width | 1.6mm |
| Body Height | 0.9mm |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 100 A @ 63 V dc |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Dimensions | 3.1 x 1.6 x 0.9mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.