| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 125V ac/dc |
| Fuse Speed | T |
| Body Material | Thermoplastic |
| Body Length | 7.4mm |
| Body Width | 3.1mm |
| Body Height | 2.6mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Terminal Material | Tin Plated Copper Alloy |
| Dimensions | 7.4 x 3.1 x 2.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.