| Trip Current | 150mA |
| Voltage Rating | 220V |
| Time to Trip | 0.25s |
| Hold Current | 0.06A |
| Maximum Current | 0.9 A |
| Height | 3.5mm |
| Width | 5.2mm |
| Maximum Resistance | 25Ω |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +125 °C |
| Dimensions | 5.2 (Dia.) x 3.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.