| Trip Current | 230mA |
| Voltage Rating | 230V |
| Time to Trip | 0.04s |
| Hold Current | 0.11A |
| Maximum Current | 4.6 A |
| Length | 8.75mm |
| Height | 10.2mm |
| Width | 7.2mm |
| Maximum Resistance | 35Ω |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +125 °C |
| Dimensions | 8.75 x 7.2 x 10.2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.