| Trip Current | 390mA |
| Voltage Rating | 48V dc |
| Time to Trip | 0.2s |
| Hold Current | 0.12A |
| Maximum Current | 10 A |
| Length | 3.4mm |
| Height | 1mm |
| Width | 1.8mm |
| Minimum Resistance | 1.4Ω |
| Maximum Resistance | 6.5Ω |
| Power Dissipation | 0.5W |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +85 °C |
| Dimensions | 3.4 x 1.8 x 1mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.