| Unit Type | Evaporative Cooler |
| Cooling Capacity | 71000 BTU |
| Water Tank Capacity | 90L |
| Noise Level | 61dB |
| Air Flow | 6500m³/h |
| Series | Mighty Cool - Comcool |
| Height | 1660mm |
| Width | 640mm |
| Depth | 500mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.