| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 5.52W |
| Maximum Current | 230mA |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 120 x 120 x 25mm |
| Air Flow | 180.8m³/h |
| Noise Level | 51dB |
| Fan Speed | 3000rpm |
| Bearing Type | CeraDyna A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.