| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 40mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 40mm |
| Power Consumption | 3.12W |
| Maximum Current | 130mA |
| Depth | 20mm |
| Dimensions | 40 x 40 x 20mm |
| Air Flow | 21.6m³/h |
| Noise Level | 33dB |
| Fan Speed | 9000rpm |
| Bearing Type | CeraDyna C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.