| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 80mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 80mm |
| Power Consumption | 3.84W |
| Maximum Current | 160mA |
| Depth | 15.3mm |
| Dimensions | 80 x 80 x 15mm |
| Air Flow | 61m³/h |
| Noise Level | 35.5dB |
| Fan Speed | 3500rpm |
| Bearing Type | CeraDyna A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.