| Supply Voltage | 24 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Power Consumption | 29W |
| Maximum Current | 1.2A |
| Depth | 88.9mm |
| Dimensions | 254 x 88.9mm |
| Air Flow | 935m³/h |
| Noise Level | 47.5dB |
| Fan Speed | 1650rpm |
| Sensor Output Type | Open Collector |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.