| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 254mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 254mm |
| Power Consumption | 29W |
| Maximum Current | 1.2A |
| Depth | 88.9mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 254 x 254 x 89mm |
| Air Flow | 934.4m³/h |
| Noise Level | 49.1dB |
| Fan Speed | 1650rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.