| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 171.4mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 150.4mm |
| Power Consumption | 41.4W |
| Maximum Current | 180mA |
| Depth | 54.9mm |
| Dimensions | 171.4 x 150.4 x 55mm |
| Air Flow | 496m³/h |
| Noise Level | 56.6dB |
| Fan Speed | 3400rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.