| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 175.51mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 175.51mm |
| Power Consumption | 36W |
| Maximum Current | 1.5A |
| Depth | 111.8mm |
| Dimensions | 176 x 176 x 112mm |
| Air Flow | 264m³/h |
| Noise Level | 65.2dB |
| Fan Speed | 3250rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.