| Supply Voltage | 24 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Power Consumption | 41W |
| Depth | 50.8mm |
| Dimensions | 200 x 50.8mm |
| Air Flow | 790m³/h |
| Noise Level | 62dB |
| Fan Speed | 4250rpm |
| Sensor Output Type | PWM, Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.