| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 40mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 40mm |
| Power Consumption | 3.3W |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 40 x 40 x 25mm |
| Air Flow | 24m³/h |
| Noise Level | 46dB |
| Fan Speed | 13000rpm |
| Sensor Output Type | Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.