| Supply Voltage | 115 V ac |
| Height | 119mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 119mm |
| Power Consumption | 10W |
| Maximum Current | 87mA |
| Depth | 38mm |
| Dimensions | 119 x 119 x 38mm |
| Air Flow | 85m³/h |
| Noise Level | 26dB |
| Fan Speed | 1650rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.