| Supply Voltage | 24 V ac |
| Height | 119mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 119mm |
| Power Consumption | 18W |
| Depth | 38mm |
| Dimensions | 119 x 119 x 38mm |
| Air Flow | 93cfm |
| Noise Level | 47dB(A) |
| Fan Speed | 3100rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.