| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 40mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 40mm |
| Power Consumption | 6.9W |
| Depth | 28mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 40 X 40 X 28mm |
| Air Flow | 38m³/h |
| Noise Level | 54dB |
| Fan Speed | 17250rpm |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.