| Supply Voltage | 12 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 127 Dia.mm |
| Power Consumption | 1.9W |
| Maximum Current | 200mA |
| Depth | 26.4mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 127 (Dia.) x 26.4mm |
| Air Flow | 120m³/h |
| Noise Level | 45dB |
| Sensor Output Type | PWM |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.