| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 25.4mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 5.6W |
| Depth | 60mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 60 x 60 x 25mm |
| Air Flow | 67m³/h |
| Noise Level | 48dB |
| Fan Speed | 9700rpm |
| Sensor Output Type | Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.