| Supply Voltage | 24 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Power Consumption | 31W |
| Depth | 50.8mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 172 x 51mm |
| Air Flow | 545m³/h |
| Noise Level | 58dB |
| Fan Speed | 5000rpm |
| Sensor Output Type | PWM, Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.