| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 79.5mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 79.5mm |
| Power Consumption | 11W |
| Depth | 38mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 80 x 80 x 38mm |
| Air Flow | 61.16m³/h |
| Noise Level | 35dB |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.