| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 80mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 80mm |
| Maximum Current | 20mA |
| Depth | 32mm |
| Dimensions | 80 x 80 x 32mm |
| Fan Speed | 3300rpm |
| Sensor Output Type | Open Collector |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.