| Supply Voltage | 400 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 83mm |
| Power Consumption | 110W |
| Maximum Current | 0.22A |
| Dimensions | 250 x 83mm |
| Air Flow | 1720m³/h |
| Noise Level | 72dB |
| Fan Speed | 2650rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.