| Supply Voltage | 230 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Power Consumption | 50W |
| Maximum Current | 300mA |
| Depth | 56.9mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 138.3 x 56.9mm |
| Air Flow | 325 m³/h, 390m³/h |
| Fan Speed | 2800 min⁻¹, 3250 min⁻¹ |
| Direction of Curve | Backward |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP44 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.