| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 38mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 119mm |
| Power Consumption | 1.7W |
| Depth | 119mm |
| Termination Type | Flat Plug |
| Dimensions | 119 x 119 x 38mm |
| Air Flow | 100.2m³/h |
| Noise Level | 25dB |
| Fan Speed | 1850rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP54 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.