| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 4.6W |
| Maximum Current | 70mA |
| Depth | 38mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 120 x 120 x 38mm |
| Air Flow | 175m³/h |
| Noise Level | 44dB |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP65 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.